Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı

Protetik Diş Tedavisi Doktora Programı

Küçült Yazı Tipi Büyüt
Lisansüstü Eğitim-Öğretim Enstitülerinin Teşkilat ve İşleyiş Yönetmeliği'nin 4. ve 7. maddeleri uyarınca, YÖK Yürütme Kurulunun  06.02.2020 tarihli Kararı ile açılan doktora programımız,  Sağlık Bilimleri Enstitüsü Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı’nda Protetik Diş Tedavisi Doktora eğitimi vermektedir.  Program başarılı bir şekilde tamamlanıp, program yeterlilikleri sağlandığında Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı’nda Protetik Diş Tedavisi Doktora derecesine sahip olunur.

Programın Amacı; 
Hastaların protetik ihtiyaçlarını doğru teşhis edebilen, anlayan ve hastaları fonksiyon ve estetiği de göz önünde tutarak, bu kapsamda tedavi edebilen profesyonel hekimler yetiştirmektir. Konvansiyonel protetik tedavi eğitiminin dışında bu program, hastaların maksillofasiyal protez, temporomandibular eklem bozuklukları ve implantoloji gibi ileri tekniklerle tedavi edilmesininin sağlanmasını ve bu konudaki eğitimlerin verilmesini de kapsamaktadır. Doktora programları ile ileri düzey bir protez eğitimi verilmektedir ve bu eğitim sayesinde hastalara farklı tedavi alternatifleri sunularak koruyucu bir yaklaşımla protetik tedaviler gerçekleşmektedir.
Programın açılma gerekçesi;  Protetik Diş Tedavisi alanında yeterli bilimsel teorik bilgiye ve uygulama becerisine sahip olan, kendi başına bilimsel bir araştırma çalışması planlayıp yürütebilen, elde ettiği verileri bilimsel olarak yorumlayarak bir sonuca ulaşabilen, akademik görevlerde çalışabilecek araştırıcı bilim insanları yetiştirmektir.

Anabilim Dalı Başkanı

Doç. Dr. Ayşegül KÖROĞLU

Öğretim Üyeleri

Prof. Dr. Murat İNANÇ CENGİZ
Doç. Dr. Seda CENGİZ
Doç. Dr. Ayşegül KÖROĞLU
Doç. Dr. Umut BALLI
Dr. Öğr. Üyesi Gediz GEDUK
Dr. Öğr. Üyesi Uğur GÜLŞEN
Dr. Öğr. Üyesi Gaye SAĞLAM


Öğrenci Bilgi Paketi
Ders İçerikleri
Öğretim PlanıBilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin